Bugun...Partilere İnat, 5 Köy Birleşerek Bağımsız Aday Çıkardı…
Tarih: 15-02-2014 11:30:24 Güncelleme: 18-02-2014 10:20:24 + -
Partilere İnat, 5 Köy Birleşerek Bağımsız Aday Çıkardı…

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçimi öncesi AK Parti ve CHP’de yer bulamadıklarını ileri süren beş (5) köy halkı bize yer vermeyenlere inat bizde kendi gücümüzü göstermek için bağımsız adayla yolumuza devam etmek için içimizden birini bağımsız aday yaparak seçimlere gideceğiz dediler.

Ardahan Merkeze bağlı, Dağevi (Tıbat), Çatalköprü, (Şadıvan), Yalnızçam Hasköy ve Bağdaşen (Kinzodamal) köylülerinden oluşan yaklaşık 450 kişi Ardahan’a çıkarma yaparak AK Parti ve CHP’ye tepki gösterdiler.

Kongre Caddesi üzerinde bulunan Huzur Oteli’nde bir araya gelen Düz Ardahan köylüleri, muhtarlar ve ihtiyar heyeti,  bu bölgeden aday göstermeyen AK Parti ve CHP yönetimini kınayarak bağımsız aday çıkarmak için görüş birliğine vardılar.

Burada yapılan toplantıyı yöneten Bağdaşenli işadamı Bayram Bozkurt, “bizi dikkate almayanları bizde dikkate almayacağız. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bağımsız adayımızı destekleyeceğiz. Bu çıkışımız siyasi partilere ders olsun. 30 Mart’ta yapılacak seçimde bağımsız adayımızın kazanması için çalışacağız” dedi.

Ardahan’ın Yalnızçamlılardan ibaret olmadığını açıklayan Hasköy köy Muhtarı Özkan Gültekin ise,  babadan oğula geçen bu saltanata son vermek ve  yaptıkları yanlışa karşı dik durmak için ne gerekiyorsa yapacağız” diyerek sert tepki göstermesi dikkat çekti.

Dağevi Köyü Muhtarı Şemsettin Yılmaz ile Çatalköprü Köyü Muhtarı Mahmut Güler ise, 30 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçiminde İl Genel Meclis Üyeliğine Bağımsız aday olacak Mitat Çoban'a tam destek vereceklerini, siyasi partilerde yaşanan listeleri beğenmediklerini, bu duruma tepki olarak bağımsız adayın yanında olacaklarını açıkladılar!

AK Parti’den Mitat Çoban’ın, CHP’de ise Yasin Gedikoğlu’nun aday gösterilmemesi nedeniyle burada yapılan istişare sonucunda Yasin Gedikoğlu büyük fedakarlık göstererek Mitat Çoban’ın bağımsız aday olmasını ve kendisinin de maddi manevi olarak destek vereceğini açıkladı.

Bağdaşen Köyü ve Hasköy Muhtarları da yapılan toplantıda alınan karara saygı gösterdiklerini ve sonuna kadar destekleyeceklerini açıkladılar.

Düz Ardahan’da İl Genel Meclis Üyeliğine bağımsız olarak aday gösterilen Mitat Çoban, halkın ortak kararına saygı duyduğunu ve her bireye ayrı ayrı teşekkür ettiğini söyledi.

Kendisinin iyi bir akpartili olduğunu da açıklayan Çoban: “Ne yazık ki oluşturdukları çembere kimseyi almıyorlar. Bunlar burada ne götürüyorlar anlamış değilim. Halkı aptal yerine koymanın bir anlamı yok, halkımız nelerin döndüğünü, ne yapılmaya çalıştığını çok iyi biliyor. Ardahan sadece Yalnızçam köyü değildir. Yıllardır bizi basamak olarak kullanan, şaibeli işlerle tanınan bu kişilere 30 Mart’ta hesap soracağız. Bu bölgenin gelişmesi ve gerçek anlamda hizmet bulması için bundan sonra yolumuza bağımsız olarak devam edeceğiz” dedi.

Mitat Çoban’ın konuşması zaman zaman alkışlarla kesilerek, bağımsız aday olacağı için orada bulunan topluluk tarafından coşkuyla karşılandı.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ARDAHAN Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • mezuniyet
  mezuniyet
 • Ardahan BAl'ın Tadını Sevdi...
  Ardahan BAl'ın Tadını Sevdi...
 • ARDA-FED
  ARDA-FED
 • Ardahan'da 23 Nisan Etkinlikleri...2016
  Ardahan'da 23 Nisan Etkinlikleri...2016
 • Ardahan Kura Nehri Yine Coştu...
  Ardahan Kura Nehri Yine Coştu...
 1. mezuniyet
 2. Ardahan BAl'ın Tadını Sevdi...
 3. ARDA-FED
 4. Ardahan'da 23 Nisan Etkinlikleri...2016
 5. Ardahan Kura Nehri Yine Coştu...
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Öğretmen İçin Çal Ardahan 2015
  Öğretmen İçin Çal Ardahan 2015
 • kobanı için Ardahan'da eylem yapıldı
  kobanı için Ardahan'da eylem yapıldı
 • Selçuk Yıldız Mardin Kapısı
  Selçuk Yıldız Mardin Kapısı
 • Ardahan bülbülan festivali 8
  Ardahan bülbülan festivali 8
 • Ardahan Bülbülan Festivali 7
  Ardahan Bülbülan Festivali 7
 • ardahan bülbülan festival 6
  ardahan bülbülan festival 6
 1. Öğretmen İçin Çal Ardahan 2015
 2. kobanı için Ardahan'da eylem yapıldı
 3. Selçuk Yıldız Mardin Kapısı
 4. Ardahan bülbülan festivali 8
 5. Ardahan Bülbülan Festivali 7
 6. ardahan bülbülan festival 6
VİDEO GALERİ
YUKARI